nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Architekt Archipelagu radzi - stropodachy
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Architekt Archipelagu radzi - stropodachy

Wśród wielu dachów stropodach ze względu na wymagania techniczne stanowi jeden z trudniejszych dachów do wykonania. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdy występuje nad pomieszczeniami ogrzewanymi.

Stropodachy można podzielić na: stropodachy wentylowane i stropodachy niewentylowane. Różnica dotyczy możliwości wentylowania przestrzeni nad ociepleniem. Za trwalszy uważa się stropodach wentylowany (wentylacja zapobiega zawilgoceniu izolacji termicznej przy przenikaniu pary wodnej z pomieszczeń ogrzewanych).

Stropodachy masowo stosowane są w budownictwie przemysłowym, użyteczności publicznej i domach wielorodzinnych. W budownictwie jednorodzinnym stosunkowo niewielki odsetek budynków przykrywany takim rodzajem dachu. Mają tu znaczenie preferencje inwestora, a przede wszystkim lokalne wymagania (warunki zabudowy, wypis, wyrys z planu miejscowego), które często wykluczają niewielkie kąty nachylenia połaci.

Stropodachy znajdują swoje zastosowanie głównie przy niewielkich kątach nachylenia - do ok. 20 stopni. Z punktu widzenia inwestora główną zaletą wykonania stropodachu jest stała wysokość pomieszczeń na poddaszu i ograniczenie powierzchni dachu do minimum. Wybór takiego pokrycia ma również zasadnicze znaczenie co do wyglądu budynku i tu preferowane są domy o nowoczesnym wzornictwie.

Niewielki odsetek budynków z dachami płaskimi o interesującej architekturze, jak również złe przykłady z lat 70. zastosowania w budownictwie jednorodzinnym stropodachów w znacznej mierze przyczyniają się do niechęci inwestorów do tego rodzaju przekrycia.

Źródło: http://www.archipelag.pl/

drukuj stronę   2008-07-22