nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Rumia. Ulica Kosynierów - droga donikąd
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Rumia. Ulica Kosynierów - droga donikąd

Wprawdzie już kilkakrotnie wydawało się, że wreszcie doszło do porozumienia władz Redy z Auchan w sprawie budowy ul. Kosynierów, która ma łączyć to miasto z Rumią, i nic z tego nie wychodziło, to jednak tym razem wszystko wskazuje na to, iż prace powinny się wreszcie rozpocząć. Wszystko dlatego, że władze Redy są skłonne wybudować tę drogę jako publiczną, a nie wewnętrzną, co było dotychczas kością niezgody.
- Niedawno zmieniły się władze Auchan Polska i nowy szef tej firmy przysłał do nas pismo, w którym stwierdza, iż Auchan chce wybudować w Redzie połączenie ul. Kosynierów z drogą obwodową Redy - mówi Janusz Molak, wiceburmistrz Redy. - Ponadto doszło do spotkania, w którym oprócz nas, wzięli udział przedstawiciele Auchan oraz Rumi. Cieszymy się ze stanowiska Auchan i czekamy, aż przedstawiciele tej firmy zaproponują warunki, na których ta droga ma zostać wybudowana. Jesteśmy skłonni wybudować to połączenie jako drogę publiczną, jednak musimy pamiętać o odszkodowaniach dla właścicieli terenów, na których ma się ona znajdować i pertraktujemy z Auchan w sprawie zabezpieczenia środków na realizację tej inwestycji. Na pewno nie jest tak, jak niektórzy sugerują, iż my coś utrudniamy i rzucamy kłody pod nogi - dodaje Janusz Molak.
Jak się jednaknieoficjalnie dowiedzieliśmy z wiarygodnego źródła, ponad roczne opóźnienie w budowie ul. Kosynierów na terenie Redy może mieć dodatkow tło. Otóż, gdy tylko okazało się, iż takie alternatywne połączenie Rumi z Redą ma zostać wybudowane, grupa osób miała jakoby wykupić duży teren właśnie w miejscu, w którym ta droga ma się znajdować.
Przypomnijmy, że przez długi czas kością niezgody między Auchan a władzami Redy była kategoria drogi, w ramach której połączenie ma zostać wybudowane. Gdyby była to droga wewnętrzna, to inwestor musiałby prowadzić rozmowy z każdym właścicielem terenów, na których droga ma się znaleźć i negocjować z nimi cenę.
Zakwalifikowanie drogi jako publicznej umożliwia natomiast działanie w ramach specustawy, dzięki której wydzielany jest tylko teren potrzebny pod budowę drogi, a jego wyceną zajmuje się rzeczoznawca...
Władze Redy stanowczo zaprzeczają, iż interesy właścicieli gruntów mają jakikolwiek związek z opóźnieniem budowy.
Połączenie Rumi z Redą poprzez ul. Kosynierów stało się kluczowe po tym, jak nie udało się pozyskać środków zewnętrznych na budowę innego alternatywnego połączenia obu miast, które miało przebiegać ulicami Towarową i Cegielnianą w Rumi oraz ulicą Leśną w Redzie.
- Symptomy są pozytywne i wszystko wskazuje na to, iż to połączenie wreszcie powstanie - mówi Ryszard Grychtoł, wiceburmistrz Rumi - Tym jest to zresztą dla nas ważniejsze, iż pojawiły się spore problemy z budową drogi alternatywnej dla krajowej "szóstki" i inwestycja ta z pewnością przesunie się w czasie.

Źródło: http://rumia.naszemiasto.pl/

drukuj stronę   2008-10-13