GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Właściciele nieruchomości mogą łatwo znaleźć środki na nowe inwestycje
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Właściciele nieruchomości mogą łatwo znaleźć środki na nowe inwestycje

Z leasingu zwrotnego mogą skorzystać przede wszystkim firmy, które są właścicielami budynków biurowych, centrów handlowych i obiektów logistycznych.

Stosunkowo nowym produktem na polskim rynku jest tzw. leasing zwrotny nieruchomości. W przeciwieństwie do leasingu klasycznego, w ten sposób finansowane są już istniejące obiekty. Żeby skorzystać z usługi, podstawowym warunkiem jest posiadanie przez firmę atrakcyjnej nieruchomości, którą zaakceptuje leasingodawca. Właściciel obiektu sprzedaje ją firmie leasingowej, która następnie oddaje mu tę nieruchomość w leasing. Główną korzyścią takiej transakcji jest uwolnienie funduszy, które można przeznaczyć na inwestycje. Leasing zwrotny nieruchomości staje się więc alternatywną formą finansowania. W ten sposób można też poprawić wskaźniki finansowe firmy.

Po upływie określonego w umowie czasu (w leasingu operacyjnym i finansowym) leasingobiorca zobowiązany jest odkupić od firmy leasingowej nieruchomość za z góry określoną w umowie kwotę.

W leasing zwrotny można oddać przede wszystkim nieruchomości komercyjne: budynki biurowe, centra, galerie handlowe czy supermarkety, a także obiekty logistyczne.

Korzystając z leasingu zwrotnego, firma staje się beneficjentem innych możliwości, jakie daje leasing, np. długoterminowego finansowania, przyspieszonej amortyzacji budynku. Ponadto w leasingu operacyjnym opłaty leasingowe, a w leasingu finansowym odsetki i amortyzacja stanowią koszt, co zmniejsza podstawę opodatkowania.

Od strony technicznej transakcja nie jest trudna do przeprowadzenia. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy zakupu gruntu. Nieruchomość nabywana jest od obecnego właściciela (klienta firmy leasingowej) po cenie rynkowej. Następnie strony podpisują umowę leasingu operacyjnego wraz z umowami zabezpieczeń. Kolejny krok to oddanie nieruchomości w użytkowanie przez nowego właściciela (firmę leasingową) klientowi na mocy umowy leasingu operacyjnego. Miesięczne opłaty leasingowe płatne z dołu stanowić będą dla leasingobiorcy koszt uzyskania przychodu. W momencie wygaśnięcia umowy leasingu operacyjnego klient zobowiązany będzie do zakupu nieruchomości za cenę preferencyjną odpowiadającą wartości końcowej określonej w umowie.

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl/

drukuj stronę   2007-11-23