nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Kupowanie ziemi na zapas
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Kupowanie ziemi na zapas

Bogaci deweloperzy kupują ziemię, nawet jeśli nie zamierzają na niej niczego budować przez kilka lat - pisze "Rzeczpospolita". Liczą na wzrost cen w najbliższych latach. Deweloperzy coraz chętniej przeznaczają wypracowane zyski na budowanie banków ziemi, czyli inwestowanie w tereny, które będą mogli zabudować w kilkuletniej perspektywie - potwierdza w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Anna Kwiatkowska kierująca działem mieszkaniowym firmy doradczej Cushman & Wakefield. - Oczywiście chodzi o największe firmy, z ustabilizowaną pozycją. Wchodzący na rynek najczęściej kupują grunty, na których proces budowlany można zacząć praktycznie od zaraz. Chcą wykorzystać obecny boom rynkowy - tłumaczy.

Ceny gruntów wciąż rosną. Zdobycie atrakcyjnych działek, w centrach miast, z możliwością wysokiej zabudowy i przede wszystkim objętych planem zagospodarowania, jest coraz trudniejsze. - informuje "Rzeczpospolita". Deweloperzy inwestują nawet w grunty rolne, ale tylko w obrębie miast. Mają nadzieję, że ich ziemia zostanie przekształcona w działki budowlane.

- Firmy szukają coraz intensywniej w największych aglomeracjach. I to się długo nie zmieni. W Europie od wielu lat trwa migracja do największych ośrodków. My jesteśmy dopiero na początku tego procesu. Główne aglomeracje będą się nadal szybko rozrastały - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jacek Bielecki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Źródło: Rzeczpospolita

drukuj stronę   2007-12-04