nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Jak skredytować zakup biura lub sklepu
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Jak skredytować zakup biura lub sklepu

  • Kredyt hipoteczny może być formą kredytu inwestycyjnego
  • Przedsiębiorca może starać się także o pożyczkę hipoteczną
  • Gdy firma nie ma zdolności kredytowej, pożyczyć można prywatnie

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na niewielką skalę i rozliczający się z podatku jako osoby fizyczne mają często kłopoty z pozyskaniem środków na rozwój firmy czy choćby na zakup biura, sklepu czy pawilonu handlowego, w którym ma być prowadzona działalność gospodarcza. O ile duże przedsiębiorstwa w takim przypadku uzyskają bez większych kłopotów kredyt inwestycyjny, o tyle przedsiębiorca będący osobą fizyczną musi wykazać się zdolnością kredytową zarówno w biznesie, jak i w finansach osobistych.

W praktyce problem ten można rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli bank nie jest skłonny do udzielenia standardowego kredytu inwestycyjnego, można ubiegać się o kredyt hipoteczny w wersji dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Innym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki hipotecznej zabezpieczonej na posiadanej już nieruchomości o charakterze komercyjnym, np. własnym mieszkaniu.

Klasyczny kredyt hipoteczny na cele biznesowe oczywiście musi być związany z nieruchomością, która stanowi składnik majątku firmy. W praktyce najczęściej o tego typu kredyt można ubiegać się w dwóch przypadkach. Po pierwsze, w trakcie finansowania inwestycji w nieruchomość, która będzie składnikiem majątku firmy. Po drugie, gdy stanowiąca już firmowy środek trwały nieruchomość stanowić będzie jedynie zabezpieczenie kredytu lub pożyczki, które przeznaczone zostanie na cele związane bezpośrednio z działalnością gospodarczą.

Pożyczka hipoteczna, którą uzyskuje osoba fizyczna, może być natomiast wydatkowana na dowolny cel; kredytodawca zazwyczaj nie stawia tu żadnych warunków. Ponieważ zaś przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwalają koszt takiego kredytu wliczyć w koszty działalności - jedyny warunek, to wykazanie związku między wydatkiem a prowadzoną działalnością, co w tym przypadku jest oczywiste - nie ma przeszkód, by w ostateczności problem finansowania lokalu użytkowego rozwiązać, korzystając z takiej pożyczki.

Ważne!

Pożyczkę hipoteczną osoba fizyczna może wydać na dowolny cel.

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl/

drukuj stronę   2008-01-09