nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Deweloperzy z Czech wybierają Polskę
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Deweloperzy z Czech wybierają Polskę

Już wkrótce na polskim rynku mogą pojawić się dwaj prascy deweloperzy: ECM Real Estate i Sekyra Group. W pierwszym kwartale 2007 swoje przedstawicielstwo w Polsce otworzył także czeski holding Ekonomické stavby.

Z badań przeprowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że Polakom brakuje nadal około 1,6 miliona mieszkań. Tymczasem czeski boom budowlany dobiegł najwyraźniej końca, a deweloperzy znad Wełtawy ruszyli na zagraniczne rynki. Polski rynek budowlany – z uwagi na swój rozmiar, to jeden z najważniejszych kierunków ich ekspansji.

ES Polska z czterema oddziałami w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu jest obecnie największym w kraju inwestorem zastępczym budującym domy jednorodzinne. Wprowadzając bezpłatne usługi doradztwa kredytowego, chce budować co najmniej 100 domów rocznie. W Republice Czeskiej i na Słowacji, spółki holdingu Ekonomické stavby stawiają łącznie 300 domów jednorodzinnych każdego roku. Zdaniem przedstawicieli firmy, w Polsce nie powinno być gorzej.

ECM Real Estate liczy na segmenty mieszkaniowe, powierzchnie biurowe i hotele średniej klasy. Jak podaje Czeska Agencja Wspierania Handlu CzechTrade, spółka bada możliwość przejęcia jednego z lokalnych przedsiębiorstw deweloperskich. Zainwestuje prawdopodobnie w jednym z dużych miast, poza stolicą.

Sekyra – największy czeski deweloper, zapowiada pojawienie się na polskim rynku w pierwszej połowie 2008. Grupa inwestuje przede wszystkim w budowę mieszkań i powierzchnie handlowe. W ciągu pięciu lat chce połowę swoich zleceń realizować za granicą. Obok Polski, zainwestuje także na Słowacji, Ukrainie, w Rumunii oraz Rosji.

Źródło: Inwestycje.pl

drukuj stronę   2008-01-16