GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Mieszkać prawie jak w fabryce
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Mieszkać prawie jak w fabryce

  • Pierwsze imitacje loftów na Mokotowie
  • Fascynuje nas moda, która przyszła z Zachodu

Pierwsze soft lofty, czyli imitacje loftów, powstaną na Mokotowie. Projekt Woronicza Qbik wybudowany zostanie u zbiegu ulic Woronicza i Racjonalizacji.
W Polsce zapanowała moda na lofty, stare pofabryczne budynki przerobione na mieszkania. - Zainteresowanie wynika z potrzeb rynku. Po zwykłych apartamentowcach przyszedł czas na coś nowego - mówi Marcin Drogomirecki, dyrektor portalu Oferty.net.
- Prawdziwy loft charakteryzuje się przede wszystkim dużymi oknami, niestandardowym układem wnętrza i zachowanymi elementami fabryki - zaznacza Drogomirecki. Nie wszystkie budynki odpowiadają tym kryteriom. Dlatego zdecydowano się na budowę imitacji loftów (tzw. soft lofty). Soft lofty, w odróżnieniu od loftów, budowane są od podstaw jako nowe budynki.
- Uznaliśmy, że tego typu rozwiązanie najbardziej pasuje do postindustrialnego charakteru ul. Woronicza - mówi Matylda King z Ghelamco Poland, firmy budującej obiekt.
Wnętrze soft loftu ma być odzwierciedleniem standardowego loftu. Będą w nim duże okna, przezroczyste ściany i proste formy wnętrz. Soft lofty w budynku przy Woronicza będą w większości wypadków apartamentami 16 tys. zł za metr to cena mieszkań w budowanych właśnie na Mokotowie soft lottach dwupoziomowymi o wysokości 5,6 m. W inwestycji przewidziane są także mieszkania jednopiętrowe. Łącznie do dyspozycji oddanych zostanie 380 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 44 do 150 mkw. W podziemiach budynku powstanie dwupoziomowy garaż. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji całodobową ochronę, a także miejsca rozrywki, takie jak fitness club czy restauracje. Pomiędzy budynkami ma powstać patio o charakterze nietypowego ogrodu.
Budowa apartamentowca ma się zacząć w III kwartale 2008 r. Firma Ghelamco zapowiada, że sprzedaż soft loftów rozpocznie się już w kwietniu podczas targów mieszkaniowych, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki. Metr kwadratowy mieszkania będzie kosztował od 10 do 16 tys. zł.
- Nie da się ukryć, że zarówno lofty, jak i soft lofty są przeznaczone raczej dla osób zamożnych - mówi Marcin Drogomirecki.
Na świecie od dłuższego czasu adaptuje się fabryki na potrzeby mieszkaniowe. W Polsce moda na lofty rozpoczęła się w Łodzi. Tam też remontowany i przerabiany jest budynek XIX-wiecznej fabryki Karola Scheiblera. Oddany ma być do użytku pod koniec 2008 roku. W Warszawie tego typu inwestycja ma powstać m.in. w dawnych budynkach Polskich Zakładów Optycznych przy ul. Grochowskiej.

Źródło:  http://tabelaofert.pl/

drukuj stronę   2008-02-15