GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Hipoteka nieruchomości dla skonsolidowania długów
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Hipoteka nieruchomości dla skonsolidowania długów

Osoby, które mają wiele kredytów, pożyczek czy długów, mogą zaoszczędzić na kosztach obsługi zadłużenia przez skonsolidowanie zobowiązań w jeden kredyt. Takie rozwiązanie daje duże korzyści przede wszystkim wtedy, gdy kredyt konsolidacyjny ma formę kredytu hipotecznego.

W praktyce największe szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego mają osoby, które są właścicielami nieruchomości z czystą hipoteką, a ściślej z księgą wieczystą, w której nie występują żadne zabezpieczenia w postaci wpisu hipoteki. Ale równie dobrze może to być nieruchomość, dla której sąd dopiero zakłada księgę wieczystą. Wówczas, podobnie jak w przypadku większości kredytów hipotecznych, bank może zgodzić się na przejściowe (do czasu możliwości wpisu hipoteki) zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w postaci jego ubezpieczenia.

Większość banków oferujących kredyty hipoteczne dopuszcza możliwość ustanowienia hipoteki na nieruchomości innej osoby niż kredytobiorca za zgodą takiej osoby trzeciej.

Na rynku pojawiają się również kredyty konsumenckie (niehipoteczne), które mają za cel spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych przez osobę ubiegającą się o taki kredyt. Są to także kredyty konsolidacyjne, a do ich zabezpieczenia służą miękkie instytucje typu weksel własny in blanco czy poręczenie osób trzecich. Trzeba jednak pamiętać, że takie kredyty niehipoteczne są dość wysoko oprocentowane. Korzystając z nich, jest więc trudniej osiągnąć główny cel kredytu konsolidacyjnego, a więc obniżenie kosztów obsługi zadłużenia.

Źródło:  http://www.gazetaprawna.pl/

drukuj stronę   2008-02-20