GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Nasze apartamenty nie spełniają wymogów
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Nasze apartamenty nie spełniają wymogów

W 96,7 proc. budynków nazywanych przez deweloperów apartamentowcami nie ma ani jednego mieszkania spełniającego wymogi apartamentu - wynika z raportu redNet Consulting.

Pośród wszystkich sprzedawanych nowych lokali standardy apartamentu spełnia w Polsce mniej niż 1 proc.

- Nieświadomi właściciele przekonują się o jakości mieszkania w momencie próby jego sprzedaży na wtórnym rynku - mówi Robert Chojnacki, prezes redNet Property Group. - Dla potencjalnego nabywcy liczy się faktyczny standard, a nie to, że mieszkanie w folderze dewelopera określono jako apartament - dodaje.
Jakie zatem wymogi musi spełnić prawdziwy apartament? Zdaniem twórców raportu jest to minimalna powierzchnia 100 mkw. oraz wysokość 2,9 m. Do tego funkcjonalność: mieszkanie musi mieć m.in. osobne łazienki przy sypialniach i pomieszczenie gospodarcze. - A na rynku znaleźć można nawet 30-, 50-metrowe lokale, nazywane apartamentami, co jest wyraźnym nadużyciem - podkreśla Chojnacki.
Z danych redNet Consulting wynika, że wśród budynków nazywanych apartamentowcami w Warszawie tylko 96 proc. ma garaż, a w całym kraju odsetek ten spada do zaledwie 86 proc. Ochrona jest w ok. 75 proc. tzw. apartamentowców w stolicy i 45 - 55 proc. poza nią. Recepcję ma ledwie 27 proc. budynków warszawskich i 17 - 19 proc. w innych miastach. Z kolei klimatyzacja jest w niecałych 6 proc. apartamentowców.
- Segment prawdziwych apartamentowców to nisza, która szybko będzie rosła Takie lokale zaczęły powstawać pod koniec lat 90. i rynek wtórny jest bardzo mały - mówi Chojnacki. Dodaje, że niezależnie od zawirowań w segmencie mieszkań popularnych wzrost popytu w segmencie prawdziwych apartamentów wydaje się pewny.

Źródło:  http://tabelaofert.pl/

drukuj stronę   2008-03-07