GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Zanim podpiszesz umowę z deweloperem
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Zanim podpiszesz umowę z deweloperem

Większość deweloperów chętnie negocjuje teraz indywidualne warunki sprzedaży mieszkań. Możemy dziś wybrać formę umowy jaką chcemy podpisać, zadecydować o warunkach płatności lub też uzyskać znaczny rabat.

Deweloperzy dbają już nie tylko o własny interes, ale także o wiarygodność na rynku. Coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Firm Deweloperskich chcąc uregulować standard podpisywanych umów wprowadziły 1. marca 2008 r. "Katalog Zasad Umowy Deweloperskiej". Zapewnia on bezpieczeństwo stronom transakcji i równoważy ich interesy. Ma to w przyszłości doprowadzić do zmian w polskim ustawodawstwie.

Jednym z najważniejszych postanowień dokumentu jest zapis dotyczący formy zawierania umowy przedwstępnej. Teraz może być to umowa notarialna lub cywilno-prawna. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w Katalogu, klient ma prawo bezkarnego odstąpienia od umowy w przypadku, gdy różnica między powierzchnią gotowego lokalu a powierzchnią zapisaną w umowie przekracza 2 proc.

Firmy należące do PZFD zobowiązały się do dokładnego określenia całkowitej ceny brutto lokalu oraz wyszczególnienia jej składowych. Kary jakie poniesie kupujący w przypadku nieterminowych wpłat będą równe odsetkom, jakie poniesie deweloper, jeżeli spóźni się z oddaniem mieszkania. Przyjęta została maksymalna wysokość kary umownej, która nie może przekroczyć 10 proc.

-Przyjęte ostatnio postanowienia PZFD regulują zasady podpisywania umów deweloperskich. Przynoszą szereg korzyści kupującym. Każda osoba zainteresowana kupnem mieszkania na naszym osiedlu Alpha w Ursusie może indywidualnie negocjować poszczególne postanowienia umowy. Jeśli klient sobie tego życzy podpisujemy umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego - mówi Bożena Wygonowska, Pełnomocnik firmy RED - Real Estate Development - Poza tym, kupujący może u nas dowolnie zmieniać aranżację lokalu, którym jest zainteresowany. W mieszkaniu zaprojektowanym jako dwupokojowe możemy na prośbę klienta zrobić trzy pokoje, czy zmienić jego wykończenie. Przy podpisywaniu umowy przedwstępnej wymagamy tylko 20 proc. ceny mieszkania. Pozostałą część można wpłacić dopiero po jego odbiorze - dodaje.

Jednym z najistotniejszych warunków umowy jest zapis o sposobie płatności za mieszkanie. Opłaty można uiszczać regularnie co miesiąc lub kwartał. Najpopularniejsza jednak jest płatność według harmonogramu związanego z zakończeniem kolejnych etapów prac na budowie. Niektórzy deweloperzy proponują teraz nowe, jeszcze atrakcyjniejsze rozwiązanie. W momencie podpisywania umowy przedwstępnej wymagają wpłaty 10 lub 20 proc. wartości lokalu. Resztę pieniędzy możemy wpłacić dopiero po odebraniu mieszkania.

Standardowa umowa deweloperska powinna zawierać zawsze: oświadczenie o własności gruntu, informacje o pozwoleniu na budowę oraz księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości i zaciągniętych przez dewelopera kredytach. Powinien być w niej określony dokładny termin ukończenia inwestycji oraz data przeniesienia na kupującego praw własności nieruchomości w stanie wolnym od wszelkich obciążeń. Sprzedający powinien zawrzeć w niej szczegółowe informacje na temat technologii budowy i standardu wykończenia.

Niektórzy deweloperzy wprowadzają okresowo promocyjne ceny na część sprzedawanych mieszkań. Warto, więc na bieżąco kontrolować oferty mieszkaniowe i szukać najatrakcyjniejszych propozycji cenowych.

Źródło: http://www.inwestycje.pl/

drukuj stronę   2008-04-22