nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Stan deweloperski odchodzi w niepamięć
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Stan deweloperski odchodzi w niepamięć

Wyhamowanie popytu na nowe mieszkania znalazło odzwierciedlenie w ofertach deweloperów. Dziś standard deweloperski to za mało, by skusić klienta na zakup mieszkania. Coraz częściej do sprzedawanej nieruchomości oferowany jest garaż lub wykończenie pod klucz.

Sprzedaż mieszkań wykończonych pod klucz jest odpowiedzią na zmiany, którym ostatnio uległ rynek nieruchomości w Polsce. Jak tłumaczy Douglas J. Noble, Dyrektor Orco w Polsce, dzisiaj to przede wszystkim klienci stawiają warunki, a deweloperzy są zmuszeni brać pod uwagę życzenia potencjalnych nabywców mieszkań. Przez wiele lat klienci zgadzali się na niską jakość i niewykończone mieszkania, ze względu na małą podaż lokali i brak innych ofert - dodaje Noble.

Brak fachowców

Polski klient staje się jednak coraz bardziej świadomym uczestnikiem rynku. Rosną jego oczekiwania względem jakości i wygody nabywanych mieszkań. Rozwój gospodarczy całego kraju, powoduje głębokie zmiany w stylu życia wielu ludzi. Mieszkańcy miast mają coraz większe dochody, lecz niestety coraz mniej czasu, którego nie chcą tracić na męczące poszukiwania materiałów budowlanych czy negocjacje z ekipą remontową. Z powodu emigracji zarobkowych znalezienie odpowiednich fachowców staje się też dodatkowym problemem.

Z deweloperem taniej

Do tej pory istniało błędne przekonanie, że gotowe mieszkanie w pełnym standardzie wykończenia jest droższe niż mieszkanie w stanie deweloperskim, bez białego montażu. Wynikało to z doświadczeń klientów oraz praktyk deweloperów, którzy w przeszłości oferowali wykończone mieszkania za cenę wyższą niż przeciętnie przy bardzo ograniczonym pakiecie wykończeń. W rzeczywistości działający na szeroką skalę deweloperzy mają preferencyjne stawki na koszty materiałów i robocizny. Ponadto deweloper oferuje obecnie wykończenie z 7 proc. podatkiem VAT, podczas gdy klient zamawiający usługi we własnym zakresie zapłaciłby 22 proc. VAT. W tej sytuacji trudno się dziwić, że klient coraz rzadziej zdecyduje się na kosztowne wykończenie mieszkania na własną rękę, mając możliwość wyboru oferty lokalu wykończonego "pod klucz" obejmującego wykończenia ścian, podłóg, łazienki, kuchni i drzwi wewnętrznych.

Dowolna aranżacja

Kolejnym mitem na temat mieszkań oferowanych w pakiecie "pod klucz" jest brak możliwości aranżacji wnętrz według indywidualnych preferencji klienta. Nic bardziej mylnego. Katarzyna Czapska, architekt wnętrz z Orco Property Group, przekonuje: różnorodność proponowanej przez nas oferty wykończeń zarówno ze względu na kolorystkę jak i materiał wykonania powoduje, że klient może w pełni zrealizować swoje marzenie o urządzeniu mieszkania dokładnie według własnych gustów i potrzeb. Klient może zarówno dowolnie wybierać poszczególne elementy danego standardu, jak i ma możliwości łączenia różnych pakietów wykończeń - podsumowuje Czapska.

Doganiamy Europę

W Europie większość nowych mieszkań jest sprzedawanych w standardzie "pod klucz". Tak jest na przykład w Czechach. Powoli również polski nabywca nieruchomości może wprowadzić się do w pełni wykończonego mieszkania, dzięki czemu, oprócz oszczędności czasu i pieniędzy, nie będzie narażony na uciążliwości związane z wykańczaniem mieszkań przez sąsiadów.

 Źródło: http://tabelaofert.pl/

drukuj stronę   2008-07-11