nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Hiszpańska stabilność
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Hiszpańska stabilność

Magazyn The Economist przedstawił niedawno raport, z którego wynika że Hiszpania cieszy się najszybszym wzrostem cen nieruchomości na świecie, jeśli weźmiemy pod uwagę dane statystyczne na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Inwestorzy, którzy zakupili nieruchomości pięć lat temu, osiągali w niektórych rejonach zyski na poziomie 20-30% w skali rocznej. Ponadto Ci najbardziej przedsiębiorczy, którzy zdecydowali się na inwestycję z rynku pierwotnego osiągnęli dużo wyższe zwroty nawet jeśli odsprzedali swoje nieruchomości po cenach rynkowych. Najważniejsze jest jednak to, że prognozy przewidują dalszy wzrost cen nieruchomości na podobnym poziomie.

Jest wiele czynników, które wpływają na to że Hiszpania od wielu lat znajduje się w grupie gwiazd na światowych rynkach nieruchomości. Czynniki te sprawiają, że stabilność wzrostu cen nieruchomości jest zapewniona na wiele lat do przodu i nic nie wskazuje na to, by wartości zaczęły nagle spadać.

Można je podzielić na geograficzne i ekonomiczne.

Czynniki geograficzne:
• Hiszpania charakteryzuje się ciepłym klimatem i ponad 300 słonecznymi dniami w ciągu roku, doceniają to nie tylko plażowicze, ale także golfiści, którym kraj ten oferuje 26 pól golfowych,
• kultura hiszpańska jest powszechnie uważana za bardzo atrakcyjną i co roku przyciąga rzesze turystów (ponad 50 milionów rocznie) oraz rezydentów; jest drugim na świecie najchętniej odwiedzanym miejscem,
• geografia tego kraju jest mocno zróżnicowana i oprócz wypoczynku nad wodą oferuje również atrakcje górskie, w tym narciarstwo.

Czynniki ekonomiczne:
• malejące zaufanie inwestorów do rynków papierów wartościowych,
• fakt, że Hiszpania jest przez wielu europejczyków postrzegana, jako wymarzone miejsce do życia - obecnie przebywa na jej terenie około 2,8 miliona rezydentów,
• dzięki korzystnemu klimatowi zyski z wynajmu można w Hiszpanii czerpać z powodzeniem przez cały rok,
• brak barier w nabywaniu nieruchomości dla cudzoziemców,
• relatywnie niskie stopy kredytów hipotecznych,
• liczne i tanie połączenie lotnicze z większością dużych europejskich miast,
• stabilna gospodarka.

Mając na uwadze wymienione powyżej punkty nie dziwi fakt, iż Hiszpania jest wciąż jednym z najciekawszych miejsc do inwestowania w nieruchomości mimo tak długiej obecności na liście najbardziej atrakcyjnych rynków. Jest doskonałym miejscem dla wszystkich tych nabywców, którzy pragną połączyć przyjemne z pożytecznym i pogodzić zakup inwestycyjny z chęcią posiadania własnej nieruchomości w atrakcyjnej destynacji turystycznej. Łatwość nabywania oraz relatywnie niskie koszty kredytów hipotecznych, a także ciekawa oferta z rynku pierwotnego w połączeniu ze stabilnym, wieloletnim wzrostem cen sprawiają, że inwestowanie jest bezpieczniejsze niż na rozwijających się rynkach. Wysoka jakość przy relatywnie niskich kosztach życia, w połączeniu z zaawansowaną infrastrukturą, zróżnicowaniem geograficznym oraz ciepłym klimatem sprawia, że Hiszpania jest nie tylko od wiele lat jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, ale wielu ludzi wybiera ją na miejsce w którym spędza resztę życia (owocuje to zarówno wysokimi i pewnymi zyskami z wynajmu, jak łatwością w odsprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym).

drukuj stronę   2008-07-21