nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Nieruchomość za granicą – inwestycja i pomysł na życie
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Nieruchomość za granicą – inwestycja i pomysł na życie

Zakup nieruchomości za granicą to nie tylko pomysł na alternatywną inwestycję - to także alternatywny pomysł na życie. Potwierdza to doświadczenie założycieli firmy Carisma, która rozpoczęła działalność w 1995 roku i jako pierwsza tego rodzaju agencja na polskim rynku, walczyła o zaufanie klientów i ich zainteresowanie swoją, nietypową jak na tamte czasy ofertą. O trudnych początkach działalności, spełnianiu marzenia życia i możliwościach związanych z posiadaniem zagranicznej nieruchomości rozmawiamy z Jackiem Szycem, założycielem firmy Carisma.

Carisma była pierwszą firmą na polskim rynku oferującą zagraniczne nieruchomości. Jak zrodził się ten pomysł?
Gdy wiele lat temu z żoną odbyliśmy naszą pierwszą niezapomnianą podróż po Półwyspie Iberyjskim zgodnie podjędliśmy decyzję o zamieszkaniu w tym wyjątkowym miejscu.

Urok pięknych, słonecznych plaż, tradycyjna, niepowtarzalna kuchnia, taniec flamenco, zapach gajów pomarańczowych czynią Hiszpanię nadzwyczaj interesującym krajem. Założyliśmy firmę Carisma, co w języku hiszpańskim oznacza charyzmę. Spełniliśmy nasze marzenia żyjąc w unikatowym otoczeniu i jednocześnie poprzez naszą działalność umożliwiliśmy spełnienie marzeń naszych klientów. Pomagamy w inwestowaniu Waszych osobistych funduszy poprzez pośrednictwo w zakresie sprzedaży nieruchomości za granicą. Lecz nie tylko… posiadanie nieruchomości w kraju o odmiennej tradycji zbliża nas do kultury, historii, natury danego miejsca czyniąc wypoczynek jeszcze bardziej wyjątkowym. Misją naszej firmy jest pomoc i uczestnictwo w tej niepowtarzalnej transakcji zapewniając naszym klientom poczucie bezpieczeństwa.

Jakie były początki firmy? Czy długo trzeba było walczyć o zainteresowanie Polaków ofertą firmy?
Niestety długo. Pierwszy klient pojawił się po paru miesiącach. Lecz sytuacja bardzo szybko uległa zmianie, należy nadmienić, iż Polacy są narodem z zacięciem inwestycyjnym. Znaczną część klientów pozyskujemy z polecenia, co też świadczy o elemencie psychologicznym procesu zakupowego Polaków, jakim jest komunikacja w kanale osobowym.

Jakie są największe obawy i wątpliwości ludzi kupujących nieruchomości poza granicami swojego kraju?

Wątpliwości pojawiają się zawsze i są standardowym elementem sprzedaży. Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdy potencjalny klient ma zastrzeżenia, gdyż jest to dla nas sygnał o jego zainteresowaniu produktem. Ewentualne dodatkowe zapytania o np. warunki kredytu, możliwości wynajmu, prawne uwarunkowania zakupu wyjaśniamy bardzo szczegółowo i rozpatrujemy indywidualnie dla poszczególnej transakcji.


Ile osób rocznie szuka mieszkania za granicą?

Od kilku lat jest to stała liczba klientów. Dotychczas zaufało nam ponad tysiąc osób. Posiadanie nieruchomości za granicą jest niewątpliwie elementem osobistego prestiżu i świadczy o znacznej wiedzy inwestora w zakresie zarządzania dochodem rozporządzalnym.


W jakim celu Polacy kupują nieruchomości za granicą? W celach inwestycyjnych czy na użytek własny?
Cel zakupu nieruchomości za granicą jest związany z decyzją o wyborze kraju planowanej inwestycji. Klienci kupujący nieruchomości w Hiszpanii, Francji, Włoszech najczęściej kierują się potrzebą posiadania "drugiego domu" w wyjątkowym dla siebie otoczeniu. Takie rozwiązanie pozwala na dualizm wyboru miejsca zamieszkania, w zależności od panującego w wybranych miesiącach roku klimatu. Natomiast klienci wybierający nasze nowe produkty np. Egipt czy Dubaj, oczekują krótkookresowego wzrostu wartości nieruchomości.

Carisma oferuje nieruchomości w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech, Chorwacji i Bułgarii. Który z tych krajów cieszy się największym zainteresowaniem klientów kupujących w celach inwestycyjnych?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się wciąż Hiszpania. Jednakże trudno jest odpowiedzieć na niniejsze pytanie jednym znaniem. Nieruchomość w Hiszpanii tudzież we Włoszech nie jest dobrem substytucyjnym dla nieruchomości położonej w Bułgarii. Zainteresowanie inwestycyjne potencjalnych klientów zawiązane jest z ich indywidualnymi potrzebami w zakresie dodatkowego użytkowania nieruchomości.


Na jaką obsługę może liczyć klient, który przychodzi do Państwa firmy? W czym wyręcza go Carisma, a co załatwić musi sam?

Nasze doświadczenie gwarantuje klientom najwyższą jakość usług i poczucie bezpieczeństwa. Uczestniczymy i mamy nadzór nad każdym etapem sprzedaży. A co najważniejsze - za nasze usługi nie pobieramy prowizji. Zapraszamy potencjalnych klientów w podróż inwestycyjną, rezerwujemy loty, apartament. Na miejscu nasz polskojęzyczny doradca, po odebraniu klienta z lotniska pozostaje do dyspozycji.


Jak od strony formalnej wygląda zakup takiej nieruchomości? (czy trzeba zapłacić całą kwotę, czy można posiłkować się kredytem)

Niejednokrotnie ten właśnie etap sprzedaży jest miłym zaskoczeniem dla naszych klientów. W większości krajów, np. w Hiszpanii, procedura otrzymania kredytu jest znacznie prostsza i krótsza niż w Polsce. Minimum formalności, udogodnienia ze strony instytucji finansujących zakup nieruchomości, przejrzystość zapisów prawnych powodują, iż transakcja jest przeprowadzana sprawnie i bezstresowo.


Czy planujecie Państwo rozszerzenie oferty o nowe kraje?

Oczywiście. Stale staramy się obserwować tendencje rynkowe. Nadal będą to kraje o potencjale turystycznym, gdyż ten sektor gospodarki jest najlepiej rozwijającym się segmentem rynku w Europie i na świecie. Wysoki popyt na usługi hotelarsko-gastronomiczne i znaczny wzrost dochodów z działalności turystycznej związany jest ze wzrostem zamożności klientów i tendencją zmian zachowań konsumenckich.


Jakie są stopy zwrotu z inwestycji w nieruchomości w krajach znajdujących się w ofercie Carismy?

Szacuje się, iż rentowność wynajmu apartamentu w miejscowościach turystycznych oscyluje w granicach od 5,3% do 20%. Dodatkowym źródłem dochodu jest trend wzrostowy wartości nieruchomości. Nie należy jednak postrzegać inwestycji na rynku nieruchomości spekulacyjnie i oczekiwać znacznej stopy zwrotu w krótkim okresie. Oczekujemy stabilnego trendu wzrostowego i niestety, niejednokrotnie spotykamy się z klientami, którzy oczekują spektakularnych zwyżek w świetle sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce w ostatnich latach.


Gdzie lepiej zarobić na wynajmie, a gdzie na wzroście wartości nieruchomości?

W zakupie nieruchomości niezmiennie sprawdza się zasada: "trzy razy L", czyli: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Najchętniej wynajmowane są lokale położone w pierwszej linii brzegowej o korzystnym zapleczu w zakresie infrastruktury instytucjonalnej. Natomiast możemy zdradzić naszym czytelnikom, iż najwięcej od początku roku wzrosły nieruchomości zakupione w Egipcie - o około 40% i, co najważniejsze, szacowany jest dalszy znaczny wzrost cen.

Źródło: http://www.inwestycje.pl/

drukuj stronę   2008-07-22