nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Szukamy domów nie droższych niż milion złotych
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Szukamy domów nie droższych niż milion złotych

Na rynku nie brakuje domów, zwłaszcza od deweloperów, które, chociaż stoją często na niedużej działce, kosztują kilka milionów złotych. Granice możliwości większości nabywców kończą się jednak w okolicy 1 - 1,2 mln zł.

Domy w takich cenach łatwiej znaleźć w segmencie z drugiej ręki i na peryferiach miasta.

Ceny realne a życzenioweZdaniem Joanny Lebiedź z agencji Lebiedź i Lebiedź ceny przekraczające 1,2 mln zł za dom wydają się zaporowe.

- Największym zainteresowaniem cieszą się domy w cenie do 1 mln zł, ewentualnie niewiele droższe. Chociaż w ofercie znajduje się sporo gołych działek w identycznej cenie, takie grunty nie sprzedają się wcale. To, co widzimy w portalach internetowych, to pobożne życzenia sprzedających, którzy pamiętają doskonałe czasy sprzed roku - mówi Joanna Lebiedź.

Domy w stanie deweloperskim lub wykończone najszybciej znajdują nabywców wówczas, gdy cena waha się od 800 tys. do 1 mln zł. Nie ma specjalnego znaczenia, czy jest to dom do wykończenia we własnym zakresie czy kilku- lub kilkunastoletni dom do remontu.

- Klienci zdecydowanie lubią niegotowe domy, ponieważ mają pole do popisu w kwestii wykończenia według własnego uznania - uważa Joanna Lebiedź. Takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli w czasie wykańczania domu ma się gdzie mieszkać. Jeżeli ktoś sprzedaje dotychczas zajmowany lokal lub dom, żeby zamieszkać w nowo nabytym domu - wówczas istotne jest, aby w kupowanym domu można było zamieszkać od razu, a w miarę przypływu środków przeprowadzać remont. W takim przypadku klienci kupują domy używane, a drobne lub też grubsze przeróbki przeprowadzają stopniowo.

Przystępne oferty

Domy w cenie do 1 mln zł to zazwyczaj segmenty, czasem nawet w bardzo dobrych lokalizacjach. Na przykład na Bielanach jest do kupienia segment o powierzchni 220 mkw., na działce 350 mkw. w cenie 990 tys. zł. Jest to oferta pochodząca już z drugiej ręki, choć z rynku pierwotnego - dom jest w stanie deweloperskim i ma wszystkie instalacje.

Trochę taniej, za 970 tys. zł, można kupić w okolicach Puszczy Kampinoskiej dom gotowy do wprowadzenia. Budynek o dość dużej powierzchni 300 mkw. stoi na pięćsetmetrowej działce. W okolicach Lipkowa za dom prawie o połowę mniejszy (160 mkw.), ale na dwukrotnie większej działce (1000 mkw.) sprzedający życzy sobie 1 mln 160 tys. zł, przy czym budynek wymaga drobnego remontu.

Niedawno w Ursusie drewniany, przedwojenny dom, a raczej domek, bo całość ma powierzchnię 120 mkw., na działce około 900 mkw. został sprzedany za nieco ponad 1 mln zł. Pół bliźniaka w stanie surowym o takiej samej powierzchni w Zielonce, na małej działce 300 mkw., jest warte około 600 tys. zł.

Segmenty we Włochach

We Włochach nie brakuje drogich ofert - w tej dzielnicy nawet segmenty potrafią kosztować kilka milionów złotych. Ale bywają także oferty bardziej przystępne, np. pół bliźniaka za prawie 800 tys. zł na Okęciu. Oczywiście za takie pieniądze nie można oczekiwać zbyt wiele, więc dom ma powierzchnię zaledwie... 75 mkw., a działka - tylko około 500 mkw. Ten budynek z cegły powstał na początku lat 60. Jest podpiwniczony i ma jedną kondygnację z poddaszem. Część mieszkalna składa się z salonu (20 mkw.) z oknami na ogródek, który jest usytuowany od strony południowo-wschodniej, widnej kuchni (8 mkw.), dwóch sypialni (16 i 11 mkw.) oraz łazienki (7 mkw.). Jest też balkon (4 mkw.), a na podwórku garaż wolno stojący.

- Za domem jest ogródek z tujami, dwoma dużymi brzozami i dwoma drzewkami morelowymi. To doskonałe miejsce na wypoczynek po pracy, grilla lub plac zabaw dla dzieci. Spokojna i bezpieczna okolica. Łatwy dojazd do centrum al. Krakowską lub Al. Jerozolimskimi. Oferta godna polecenia dla osób ceniących uroki własnego ogródka i mieszkania w domu, jednocześnie z łatwym dostępem do miasta - wylicza zalety oferty Beata Wójcik z agencji Emmerson.

Trzeba jednak pamiętać, że dom wymaga kapitalnego remontu (do tej pory wymienione zostały tylko okna na PCW). Istotne jest to, że istnieje możliwość rozbudowy domu w górę.

Źródło: Rzeczpospolita

drukuj stronę   2008-08-11