nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Biurowiec przy Wałach Jagiellońskich: w starych murach, nowy duch
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Biurowiec przy Wałach Jagiellońskich: w starych murach, nowy duch

Już wkrótce jedna z kamienic przy Wałach Jagiellońskich odzyska dawny, przedwojenny kształt i wysokość. Ale jej architektura będzie nowoczesna.Przedwojenne zdjęcia Wałów Jagiellońskich pozwalają ocenić jak bardzo ta ulica zmieniła się w ciągu ostatnich 60 lat. Przed wojną była węższa, tory tramwajowe osadzone w jezdni, zaś zabudowa wyższa. Działania wojenne, a następnie poszerzenia ulic przetrwały jedynie nielicznie budynki. Jednak i one zostały obniżone, a ich wygląd w żaden sposób nie przypomina przedwojennych kamienic.

Tymczasem od jakiegoś czasu trwają prace nad jedną z nich - usytuowaną tuż przy skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Huciska.

Budynek zostanie podwyższony o dwie kondygnacje, nawiązując w ten sposób do przedwojennej zabudowy. Projektantem jest arch. Andrzej Bomerski, zaś wykonawcą prac budowlanych firma VACUM z Kartuz.

- Modernizowana kamienica nie będzie rekonstrukcją, lecz nowo zaprojektowanym obiektem zachowującym zgodną z przekazami historycznymi strukturę i proporcje architektoniczne. Zostanie wykonana we współczesnych technologiach, co będzie szczególnie widoczne na fasadzie budynku - informuje Kamil Krzek, prezes zarządu TKW, firmy będącej współinwestorem przedsięwzięcia.

Ze względu na usytuowanie przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Gdańsku, inwestor zdecydował, że w kamienicy znajdą się biura. Niestety na najwyższe kondygnacyjne trzeba będzie docierać schodami.

- Wewnętrzny układ przestrzenny kamienicy uniemożliwiał zainstalowanie windy. Pozostawała alternatywa zlokalizowania windy od strony ul. Garncarskiej, ale od tego pomysłu odstąpiono - tłumaczy Kamil Krzek.

Lokalizacja w ścisłym centrum miasta utrudnia prowadzenie prac budowlanych. Samo przygotowanie do inwestycji zajęło kilkanaście miesięcy. Sporym utrapieniem jest brak miejsca na zaplecze budowlane. Sprawę częściowo rozwiązuje użyczony przez miasto przyległy teren.

Kamienica ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

Źródło: http://dom.trojmiasto.pl/

drukuj stronę   2008-08-21