GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Nowe centra handlowe w Trójmieście: czeka nas zakupowe szaleństwo
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Nowe centra handlowe w Trójmieście: czeka nas zakupowe szaleństwo

Dobra wiadomość dla osób uwielbiających spędzać wolny czas na zakupach. W ciągu najbliższych miesięcy w Trójmieście ruszy kilka nowych centrów handlowych.

 We wtorek została uroczyście zawieszona wiecha nad Galerią Przymorze. Obiekt, w którym mieścić się będzie hipermarket E.Leclerc, powstaje naprzeciwko najdłuższego budynku w Polsce - Falowca. Jednocześnie powstaje także komisariat policji. Jego otwarcie zaplanowano na 15 grudnia br. Przeniosą się do niego policjanci z ciasnego budynku przy ul. Krynickiej.

Natomiast jeszcze w listopadzie powinny zakończyć się prace budowlane przy poszerzaniu ul. Obrońców Wybrzeża. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Chłopską do wysokości budowanego komisariatu droga będzie posiadać po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Koszt rozbudowy wynoszący 7,5 mln zł w całości pokrywa inwestor galerii handlowej. Dalszy odcinek pomiędzy komisariatem a ul. Dąbrowszczaków sfinansować ma miasto, któremu jednak brakuje funduszy w tegorocznym budżecie na dokończenie inwestycji. Niestety pomiędzy pasami ruchu nie pozostawiono rezerwy na torowisko tramwajowe, którego budowę zaplanowano niegdyś w tym miejscu.

Centrum handlowe ruszy w I kwartale przyszłego roku. - Planujemy zakończyć prace budowlane do końca stycznia. - taką deklaracje złożyli przedstawiciele zarządu firmy podczas uroczystości zawieszenia wiechy.

Całkowita powierzchnia stawianego obiektu wynosi ponad 23 tys. m kw., z czego 9 tys. zajmie hipermarket E.Leclerc, zaś 13 tys. ponad 100 butików i sklepów (m.in. odzieżowe marki C&A oraz Camaieu). Pod obiektem powstanie parking na 800 aut, kolejne 400 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym.

Dość interesującym elementem wnętrza centrum, będzie "zielona ściana". - Specjalna ściana skomponowana z różnorodnych roślin oddzielająca część handlową od restauracyjno - kawiarnianej. Monumentalny "mur vegetal" został wymyślony i opatentowany przez projketanta i botanika Patrica Blanca - mówi Zbigniew Sulikowski, pełnomocnik spółki E.Leclerc - Pergranso.

Co ciekawe, pozostały teren pomiędzy centrum handlowym a komisariatem, zostanie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe (zaplanowano ok. 450 mieszkań). Pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku, po uzyskaniu zezwolenia na budowę oraz zakończenia prac projektowych.

Przy przystanku SKM Przymorze Uniwersytet, w obiekcie użytkowanym niegdyś przez Ikeę (zanim przeniosła się w rejon obwodnicy w Gdańsku) trwają zaawansowane prace nad Centrum Handlowym Familia. Ich zakończenie powinno nastąpić przed 8 listopada, kiedy to zaplanowano uroczyste otwarcie. W parterowym budynku powstanie sklep spożywczy "Piotr i Paweł", pierwszy tej sieci w Trójmieście oraz kilka mniejszych obiektów usługowych, takich jak fryzjer, salonik prasowy czy drogeria "Natura".

- Przy centrum powstanie parking naziemny na 151 miejsc - informuje Magda Kopczyńska z Caelum Development, inwestora centrum.

Zaledwie kilkanaście dni później (22 listopada) na mapie handlowej Gdańska pojawi się także Centrum Handlowe Oliwa. Parter budynku powstającego przy al. Grunwaldzkiej na wysokości skrzyżowania z ul. Abrahama  zajmie w całości market budowlany Leroy Merlin. Będzie to drugi sklep tej sieci w Trójmieście. Na pierwszym piętrze powstanie sklep elektroniczny Avans oraz spożywczy Bomi. Przed budynkiem powstanie parking mogący pomieścić 300 aut. Kolejne 300 miejsc przewidziano na podziemnej hali garażowej.

W Gdyni od kilku miesięcy trwa rozbudowa dwóch centrów: Wzgórze oraz Klif . Prace na tym pierwszym wyhamowały już na etapie budowy najniższych kondygnacji. Inwestor popadł w tarapaty, po tym jak jeden z banków udzielających kredytu na połowę inwestycji przedłużył procedury kredytowe. Z placu budowy natychmiast zniknęły także koparki oraz ciężarówki, jednak jak zapewniają przedstawiciele stawiającej centrum firmy Apsys, inwestycja nie jest zagrożona. Opóźnienie jednak ulegnie termin otwarcia, który zaplanowano początkowo na marzec 2010 r.

Bezproblemowo realizowana jest za to rozbudowa orłowskiego "Klifu". W nowej części powstanie 70 sklepów oraz lokale gastronomiczne rozmieszczone na dwóch poziomach galerii. Pierwsze zakupy będziemy mogli zrobić na wiosnę przyszłego roku.

Niestety w parze z budową coraz większych galerii handlowych, architektura Trójmiasta nie wzbogaca się o nowe ciekawe obiekty na miarę poznańskiego Starego Browaru. Większość z budynków to nic innego jak rozbudowane konstrukcje stalowe, zwane potocznie "blaszakami" z elewacją z możliwie jak najmniejszą ilością okien, która i tak w dłuższej perspektywie zamienia się w jeden wielki bilboard ogłoszeniowy, pogarszając w ten sposób estetykę naszych miast.

Źródło:  http://www.trojmiasto.pl/

drukuj stronę   2008-10-23