nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Secesja Mościch Błot blisko
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Secesja Mościch Błot blisko

Kolejny krok do powiększenia Redy i powiatu wejherowskiego zrobiony. W piątek radni powiatowi z Wejherowa zgodzili się na zmianę granic administracyjnych Redy i całego powiatu wejherowskiego. A chodzi o niemały teren ponad 500 hektarów, na którym znajduje się osada Moście Błota.

Obecnie ponad setka mieszkańców Mościch Błot, choć z okien domów widzi Redę, przynależy administracyjnie do gminy Puck i powiatu puckiego. O secesję ludzie z Mościch Błot walczą od ponad 4 lat.

- Bardzo się cieszę, że kolejna ważna sprawa, przybliżająca nas do secesji, została wykonana - mówi Jan Kruger, jeden z mieszkańców Mościch Błot. - Wszyscy dopingujemy burmistrzów, starostów i wszystkich urzędników, by wreszcie załatwili wszystkie sprawy formalne i by znowu nie okazało się, że jakiś numer działki się nie zgadza, gdzieś brakuje podpisu itp. Bo sprawa przeciąga się z roku na rok i zawsze coś staje na przeszkodzie secesji.

Kolejny ruch w sprawie zmiany granic należy teraz do radnych powiatowych z Pucka. Muszą oni podjąć podobną uchwałę, jak ich koledzy z powiatu wejherowskiego.

- Dokumenty w tej sprawie wpłynęły do nas dopiero w zeszłym tygodniu, skierujemy sprawę na najbliższą sesję - zapewnia Artur Jabłoński, starosta pucki. - I choć sprawa nie jest dla nas łatwa, bo pozbywamy się ponad 500 hektarów ziemi, to jednak dobro mieszkańców Mościch Błot, którym jest bliżej do Redy niż do Pucka, jest najważniejsze.

Komplet dokumentów dotyczących zmian granic, łącznie ze wszystkimi uchwałami, powinien trafić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca marca przyszłego roku. A najszybszy termin zmiany granic to 1 stycznia 2010.

Osada Moście Błota powstała zaledwie kilka lat temu, gdy gmina Puck sprzedała działki budowlane na dawnych łąkach. Kupiło je kilkaset osób, głównie byli mieszkańcy Redy, Rumi i Gdyni. Obecnie stoi już tam kilkadziesiąt domów, kolejne są w trakcie budowy.

- Obecny podział administracyjny, dzięki któremu przynależymy do odległego o 6 km Połchowa, a nie do Redy, którą widzimy z okna mieszkania, jest czystą fikcją, jesteśmy o wiele bardziej związani z Redą niż z Połchowem i powiatem puckim - twierdzą mieszkańcy Mościch Błot. - Nasze dzieci uczą się w redzkich szkołach, chodzimy do redzkiego kościoła, jesteśmy pacjentami ośrodka zdrowia w Redzie.

Źródło: http://reda.naszemiasto.pl/

drukuj stronę   2008-10-30