nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Rumia. Góra Markowca za górę kasy
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Rumia. Góra Markowca za górę kasy

Masz 12 mln zł? Jeśli tak, to możesz sobie kupić górę. I to nie byle jaką. Na portalu aukcyjnym Allegro.pl można bowiem znaleźć ofertę sprzedaży 8-hektarowej Góry Markowca, najwyższego wzniesienia w Rumi, jednego z najatrakcyjniejszych niewykorzystanych terenów w mieście. Propozycję sprzedaży jednej z wizytówek Rumi w serwisie OtoDom.pl, dostępnym również przez portal Allegro.pl, umieszczono już ponad pół roku temu. Od tego czasu obejrzało ją blisko 900 osób. Co ciekawe, pragnący zachować anonimowość współwłaściciel Góry Markowca twierdzi, że z ogłoszeniem nie ma nic wspólnego.
- To nie ja wystawiłem na Allegro.pl ofertę sprzedaży tego terenu. Zresztą cena też nie jest w takiej wysokości, jakiej oczekuję - zastrzega. - Podejrzewam, że aukcję wystawiło jedno z biur nieruchomości, z którym współpracuję. W zasadzie dla mnie to jednak nie ma znaczenia, czy jest to ogłoszenie drobne w gazecie, aukcja w internecie, czy też billboard w centrum Warszawy. Ważne, czy znajdzie się chętny na kupienie tego terenu.
Z tym może być jednak problem. Góra reklamowana jest jako atrakcyjny teren pod budowę hotelu, kompleksu sportowo-rekreacyjnego bądź zabudowę jedno- lub wielorodzinną. Niestety, dla tego rejonu nie jest wciąż uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. - Po prostu ręce mi opadają, jak o tym pomyślę. Ja już od kilkunastu lat staram się doprowadzić do uchwalenia korzystnego dla mnie i dla miasta planu, jednak bezskutecznie - denerwuje się mężczyzna. - Wspólnie z rodziną wynająłem nawet biuro urbanistyczne, aby wspomóc prace nad planem. Proponowałem również, że szczyt góry oddam miastu w zamian za stworzenie infrastruktury drogowej. Niestety, na darmo.
- Część góry jest już zabudowana i chcemy do planu wprowadzić zapisy, które nie wszystkim, zwłaszcza właścicielom, się podobają - mówi Ryszard Grychtoł, wiceburmistrz miasta. - Miasto kupnem góry nie jest zainteresowane.

Źródło: http://rumia.naszemiasto.pl/

drukuj stronę   2008-11-06