nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Wejherowo-Reda. Ulica Fenikowskiego kością niezgody
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Wejherowo-Reda. Ulica Fenikowskiego kością niezgody

Dobrosąsiedzkie stosunki między Wejherowem a Redą mogą ulec zachwianiu. Na drodze dotychczas dobrej współpracy obu miast stanęła... droga. Konkretnie chodzi o ul. Fenikowskiego, czyli drogę dojazdową do nowego, dużego osiedla mieszkaniowego w Wejherowie. Jak się okazało, część tej ulicy leży w granicach administracyjnych Redy. Dlatego władze Wejherowa zwróciły się z prośbą do Redy o przekazanie działek, na których leży droga, do Wejherowa. Tereny, które miały ulec przekazaniu, torównież tereny leśne. Ich właścicielem jest Skarb Państwa, a zarządcą wejherowskie nadleśnictwo. Chodzi dokładnie o 145 hektarów.
- Moim zdaniem te tereny są zbędne dla nas jako miasta, a w przyszłości mogą stać się źródłem problemów - przekonywał podczas sesji Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - To jest las, więc planowanie jakichkolwiek inwestycji tam mija się z celem, jest to niemożliwe. Dodatkowo przez teren przebiega linia wysokiego napięcia. Druga rzecz to droga dojazdowa do wejherowskiego osiedla Fenikowskiego, która częściowo przebiega po omawianym terenie. Jeśli jej nie przekażemy Wejherowu, to musimy się liczyć z faktem, że będziemy zobowiązani do utrzymywania jej w czystości i przejezdności. Moim zdaniem mija się to z celem, byśmy jako Reda zajmowali się drogą prowadząca do osiedla w Wejherowie. Dlatego gorąco namawiam do podjęcia uchwały o przekazaniu terenu.
Dodajmy, że Reda z tytułu posiadania omawianych działek nie osiąga niewyobrażalnych profitów. Dochody miasta z tytułu podattków wynoszą tylko 2 tys. 600 zł. Może się okazać, że miasto wyda kilka razy tyle na utrzymanie drogi do osiedla Fenikowskiego.
Radni jednak zagłosowali przeciwko uchwale, nie zezwalając na przekazanie terenu. Co ciekawe, nikt z nich nie chciał wyjaśniać motywów takiego postępowania. Tak więc wszystko wskazuje na to, że Reda będzie odpowiedzialna za utrzymanie części drogi dojazdowej do osiedla mieszkaniowego w Wejherowie.

Źródło:  http://wejherowo.naszemiasto.pl/

drukuj stronę   2009-03-23