nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów Strona główna

nieruchomości, kredyty hipoteczne, geodezja, projekty domów

Strona główna » Aktualności » Interpretacje prawne- Wynagrodzenie pośrednika wynajmujący odliczy od podatku
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


­SKALAR

ul. Obwodowa 31A/F8 84-240 Reda
­woj. pomorskie, Polska
tel.: +48 058 740 54 10
fax: +48 058 740 54 11

skalar@post.pl
NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

GEODEZJA:

tel.+48 602475855

geodezja.skalar@gmail.com

Interpretacje prawne- Wynagrodzenie pośrednika wynajmujący odliczy od podatku

Prowizja dla agencji nieruchomości za poszukiwanie najemcy może być kosztem uzyskania przychodu z najmu – stwierdził Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście (1449/1CG/415-28/07/i-39b/AS).

 

Pan K. zaciągnął w banku kredyt i kupił trzy nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem. Umowy z najemcami zgłosił do urzędu skarbowego. Podatek od przychodów z najmu pan K. rozlicza na zasadach ogólnych (według skali).

 

Od podstawy opodatkowania chciałby odliczyć prowizję za pośrednictwo w znalezieniu najemcy, którą musiał zapłacić w agencji nieruchomości.

 

Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa- -Śródmieście uznał, że pan K. może to zrobić, jeśli udowodni, że zapłacona prowizja ma związek z osiągniętym przychodem z najmu. Wyjaśnił, że do kosztów uzyskania przychodu pan K. może zaliczyć tylko te wydatki, które łącznie spełniają następujące warunki: zostały faktycznie poniesione w celu uzyskania przychodu, tzn. pozostają w racjonalnym związku przyczynowo-skutkowym z przychodami osiąganymi z najmu, oraz nie zostały wymienione w art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepis ten zawiera katalog wydatków, które – pomimo poniesienia – nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. – Prowizja zapłacona za pośrednictwo w znalezieniu najemcy niewątpliwie ma wpływ na osiągnięcie przychodów z najmu. Brak umowy najmu w momencie dokonywania tego wydatku nie stoi na przeszkodzie, by zaliczyć go do kosztów uzyskania przychodów, o ile wydatek miał na celu osiągnięcie przychodu z najmu – uznał urząd skarbowy.

 

Źródło: http://www.rp.pl/

drukuj stronę   2007-11-19