GEODEZJA Strona główna

GEODEZJA

Strona główna » Aktualności » Jak zachęcić klienta do zakupu
Szukaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:

Miejscowość:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Szukaj projektu

biuro projektowe:

typ zabudowy:

Cena max (zł):

 

Pow. min (m2):

 

Pow. max (m2):

 

ID:

 

Szukany wyraz :

 

Kontakt:


Usługi geodezyjne

SKALAR

Waldemar Wrześniewski

ul. Długa 30D9
84-240 Reda
­

skalar@post.pl

tel.: 602 475 855

NIP: PL 841-121-57-69
REGON: 771277167

Jak zachęcić klienta do zakupu

Oferta kupna nowego mieszkania z przyjęciem starego w rozliczeniu, najem z możliwością późniejszego wykupienia lokalu, pomoc w zdobyciu finansowania, skredytowanie wkładu własnego - deweloperzy i pośrednicy coraz bardziej zabiegają o klienta

Część deweloperów rozważa możliwość wynajęcia lokali z możliwością wykupienia ich na własność za kilka lat. Na rynku warszawskim, gdzie na nabywców czeka ok. 16 tys. mieszkań, pierwsze firmy wysunęły już taką propozycję.
Wśród firm zainteresowanych taką formą działania jest m.in. J.W. Construction.
- Nie mamy zamiaru wynajmować mieszkań na większą skalę. Rozważamy takie rozwiązanie tylko w przypadku osiedla Górczewska Park, jeśli do zakończenia budowy zostaną wolne lokale i zauważymy zainteresowanie ze strony klientów. Wynajem mieszkań przez dewelopera na pewno nie jest receptą na ciężkie czasy. Staramy się jednak dopasowywać ofertę do oczekiwań rynku - mówi dla "Rzeczospolitej" Robert Wójcik, wiceprezes zarządu J.W. Construction Holding SA.
Część firm deweloperskich jest jednak bardziej sceptycznie nastawiona do takiego rozwiązania.
- Nie planujemy wprowadzać opcji wynajmu gotowych mieszkań. Aby to zrobić, trzeba uruchomić wyspecjalizowaną strukturę, która by się tylko tym zajmowała. Pieniądze z takiego systemu będą kapały przez wiele lat, a nie zasilały spółki w momencie sprzedaży. Nie ma też pewności, co się będzie działo w najbliższym czasie z cenami wynajmowanych mieszkań. Ryzyko jest więc duże, a efektywność takiego rozwiązania moim zdaniem niewspółmierna do wysiłku - mówi Wojciech Ciurzyński, prezes Polnordu SA.

Nowe za stare
Nowym sposobem finansowania zakupu mieszkań jest też przyjęcie w rozliczeniu posiadanej przez kupującego nieruchomości. Nabywca pozostawia stare mieszkanie, które wycenia rzeczoznawca, nieruchomość jest przepisywana na dewelopera, a klient musi dopłacić za nowe mieszkanie tylko różnicę.
- Nowatorski na rynku mechanizm finansowania nieruchomości polegający na zaliczeniu w poczet należności za mieszkanie dotychczasowego lokalu nabywcy, uniezależniając w znacznym stopniu tego ostatniego od decyzji kredytowej banku, jako pierwszy deweloper zaczęła stosować firma Unihaus - mówi Grzegorz Baciński, analityk z redNet Consulting.
Także oddawanie mieszkań wykończonych pod klucz to sposób na pobudzenie sprzedaży. Coraz większa liczba deweloperów wprowadza ofertę zakupu mieszkań nie tylko gotowych, ale także w pełni urządzonych. Proponowane są różne warianty wykończenia. Do ceny mkw. trzeba wtedy dopłacić od 300, 400 zł do nawet kilku tysięcy zł. Wykończenie takiego mieszkania ma jednak kosztować mniej niż urządzanego indywidualnie, ponieważ deweloperzy dostają wysokie zniżki w firmach produkujących materiały wykończeniowe. Niewykluczone, że kryzys spowoduje, że takie rozwiązanie będzie proponowane klientom w ramach obecnej ceny lokalu.

Deweloper u pośrednika
Nowe mieszkanie można też kupić u pośrednika. - Zawsze mieliśmy w swej ofercie mieszkania mniejszych deweloperów, którzy realizowali pojedyncze inwestycje. Teraz, z uwagi na sytuację na rynku, także więksi gracze decydują się na współpracę z pośrednikami - mówi Danuta Grelewicz-Pogórska z agencji AD. Drągowski.
Oferty nowych projektów znajdziemy też w takich firmach pośredniczących w obrocie nieruchomościami i doradczych, jak Ober-Haus, Metrohouse czy Knight Frank.


Więcej przeczytasz w "Rzeczpospolita"

Źródło: http://tabelaofert.pl/

drukuj stronę   2009-02-02